Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Düğün Salonu Dizayn ve Tadilat

Bir düğün salonu sahibisiniz ve sezon açılmadan önce salonun tasarımını ve bazı dizaynlarını değiştirmek istiyorsunuz. Bunun için sezon açılmadan aylar önce, hatta bir önceki sezonun bitişinden itibaren projenizi çizmeniz gerekiyor. Düğün salonu dizayn ve tadilat çok uzun süren bir iş değildir, fakat aceleye gelmesindense, bir önceki sezonun sonunda projeye başlayarak, yeni sezona giriş yapmak çok daha güzel olmaktadır. Düğün salonu için nasıl bir tasarım veya dizayn yaptırabilirsiniz? Salonu genişletmeyi düşünebilirsiniz veya ekstra bir salon koymak isteyebilirsiniz.

 

Düğünler genellikle müzikli olduğundan, belki bir sahne yaptırmak isteyebilirsiniz veya gelin ve damat için kulis tasarlayabilirsiniz. Düğün salonu dizayn ve tadilat işi aslında çok zor değil, çünkü bir düğün salonunda olması gereken şeyler belli. Sadece bazı salon sahipleri biraz daha gösterişli olmasını sevebilir. Sahnenin örneğin tamamen bir konser sahnesi tarzında bir sahne olmasını isteyebilir. Bunun yanı sıra örneğin gelin ve damadın oturacağı koltuk ve masanın yerini özelleştirmek isteyebilir. Bunların hepsi olabilecek şeylerdir, fakat sadece geniş bir zamana yaymak gerekiyor.

 

Düğün salonu dizayn ve tadilat için projenizi çizdikten sonra, bir mimarlık firması veya mimar bir tanıdığınız varsa, görüşüp salonunuz için neler istediğinizi anlatabilirsiniz. Hatta salona davet etmeniz daha mantıklı olacaktır ki böylece salonu canlı olarak görüp neyin nerede olması gerektiğini daha rahat anlayacaklardır. Mimarların ve dekoratörlerin işi sonuçta müşteri ve misafirleri düşünerek bir şeyleri dizayn etmek ve tasarlamak. Bu sebeple salon sahibinden daha geniş düşünebileceklerdir.

 

Bu da çok önemli, çünkü salon sahibisiniz ve mutlaka birçok düğünün kendi salonunuzda yapılmasını istersiniz. Düğün salonu dizayn ve tadilat için, salonda hangi renklerin kullanılmasını istediğiniz önemlidir. Düğün renkli ve canlı olması gerekir, fakat diğer yandan da bir restorana veya diskoya dönmemesi gerekiyor. Bazı düğün salonlarına baktığınızda, müzik başlar başlamaz salon neredeyse düğün salonu olmaktan çıkıyor ve diskoya dönüyor. Bu sebeple salonun, bir düğün salonu olduğunu unutturmayacak şekilde dizaynın yapılması gerekmektedir. Kullanılacak renklerin ve desenlerin iyi seçilmesi, mobilyaların doğru seçilmesi ve en önemlisi gelen misafirlere hitap edecek şekilde tasarımın yapılması gerekmektedir.