Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ev Dekorasyon Dizaynı  

Ev dekore etmek aslında bir ev sahibi olarak en keyifli olan işlerden bir tanesidir. Dekorasyon ve ev dekore etmek veya kafeler ve salonları dekore etmek gerçekten çok eğlencelidir. Peki, ev dekore ederken ve dizaynını düşünürken, nelere dikkat edilmelidir? Örneğin öncelikle evinizin mimarisine dikkat etmeniz gerekiyor, çünkü evinizi dekore etmek için evinizin mimarisini bilmeniz çok önemlidir. Ev dekorasyon dizaynı sadece evinizin her köşesine bir dekorasyon koymak anlamına gelmiyor. Her sevdiğiniz dekorasyonu da evinizde kullanamayabilirsiniz.

 

Evinizin mimarisine baktıktan sonra, bir sonraki yapacağınız şey ise, evinize hangi renkler ve desenler uyum sağlar, buna bakmanız lazım. Dekorasyonlarda sadelik mi istiyorsunuz ya da birçok rengin ve desenlerin bir arada olmasını mı istiyorsunuz? Şunu da unutmamak gerekir ki, ev dekorasyon dizaynı her şeyi bir arada tutmak değildir. Sevdiğiniz renkler vardır, fakat renklerin birbirine olan uyumuna dikkat etmeniz gerekir. Birçok evde beyaz ve siyah renkler kullanılır veya krem ya da şampanya rengi, çünkü bu renkler, diğer renklerle daha rahat uyum sağlayabilmektedir.

 

Dikkat etmeniz gereken bir başka konu ise, dekorasyon olarak neler kullanmak istediğinizdir. Evinizi dekore edeceksiniz ama sadece örneğin duvar, taban, tavan renklerini mi değiştireceksiniz veya kanepe ve benzeri mobilyaları değiştirmek veya yerlerini değiştirmek istiyor musunuz? Ev dekore etmek sadece yeni bir dekorasyon ürünü almak anlamına gelmiyor. Ev dekorasyon dizaynı için her şeyi düşünebilirsiniz. Hiç asmadığınız ama çok sevdiğiniz bir tablo var ve asmak için bir yer bulmak istiyorsunuz.

 

Ona göre bir yer belirlemeniz lazım veya yıllardır kullandığınız kanepenin rengini değiştirmek istiyorsunuz veya kanepeyi komple yenileyebilirsiniz. Baktınız ki evinizin mobilyalarının yerlerinin değişmesi gerekiyor, yerleri değiştirebilirsiniz. Ev dekorasyon dizaynı böyle bir şeydir. Hem keyifli ama bir o kadarda yorucu, çünkü tatmin olana kadar, bazen saatlerce, hatta günlerce mobilyaların yerleri, dekorasyonlar ve renkler ve desenlerle uğraşmanız gerekebiliyor. Keyifli evet, fakat sizi tatmin edecek şekilde dekore etmek bazen gerçekten zor olabiliyor. Evinizi dekore etmek istiyorsanız, bir düşünün, hatta isterseniz elinize kağıt kalem alın, bir plan çizin, işe öyle başlayın.