Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ofis Dekorasyonu ve Tasarımı

Bir ofis dekore edeceksiniz, çünkü ofisinizin yeni bir görünüme ihtiyacı olduğunu düşünüyorsunuz, fakat ofisi nasıl dekore edeceğinizi, nasıl bir tasarım olması gerektiğini bilmiyorsunuz. Bu tür durumlarda ofis dekorasyonu ve tasarımı konusunda size yardımcı olması için bir iç mimar uzmanı ile görüşebilirsiniz. İç mimar uzmanları genel anlamda, hem sizi, hem de ofisinize gelecek misafirleri düşünerek, ofisinizi nasıl dekore edip tasarlayabileceğiniz konusunda yardımcı olacaktır. Şunu unutmamak gerekiyor ki, öncelikle bir ofis, bir iş yeridir.

 

Dolayısıyla, evet iç açıcı ve boğucu renklerin olmaması gerekiyor, fakat çok hareketli ve göz alıcı ve yorucu da olmaması gerekiyor. Ofis dekorasyonu ve tasarımı yapılırken, genelde çok resmi ve ağır düşünen kişiler olmaktadır. Bir ofisi dekore ederken, ağır düşünmenize de gerek yok. Ağır ve resmi tasarımdan kasıt ise, örneğin deri kaplı koltuklar, yani siyah veya koyu kahverengi koltuklar gibi ve ahşap, sadece cilalanmış ofis masaları. İş yerinin ne olduğuna göre dekorasyon ve tasarım değişkenlik gösterir.

 

Örneğin bir okulda iş yeridir, fakat bir eğitim kurumudur ve çocukların bulunduğu bir mekânda, dekorasyon ve tasarımın çok sıkıcı olmaması gerekir. Her ne kadar bir üniversite ile ilkokul veya lise eğitim kurumları olsa bile, üniversite tasarımı ile ilkokul veya lise tasarımı elbette çok farklıdır. Bir ofise dekorasyon ve tasarımı nasıl olmalı? Gelen misafirleri rahat hissettirecek ve rahat çalışabileceğiniz bir ortam olmalı. Rahat temizlik yapabileceğiniz ve hareket edebileceğiniz bir ortam olmalı. Yaptığınız işi ifade eden dekorasyonlar ve tasarımlar olmalı.

 

Ofis dekorasyonu ve tasarımı için ofis mimarisine çok iyi bakmanız gerekiyor. Ofisi mimarisine göre tasarlamanız ve dekore etmeniz gerekiyor. Örneğin diyelim ki iş yeriniz bir prodüksiyon, dolayısıyla ses kayıtlarının yapıldığı, birçok senaryoların yazıldığı, fotoğrafların çekildiği bir yer. Buradan anlayabileceğiniz üzere, eğlenceli bir iş yeri olması gerekiyor. Bu durumda kullanacağınız renklerin heyecanlı ve canlı olması gerekir. Resmi ve ağır olması doğru bir tasarım olmaz. Diyelim ki bir mimarlık ofisi. Bu tür durumlarda hem canlı ama aynı zamanda da hafif resmi bir dekorasyon ve tasarım olabilir.