Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Otel ve Hotel Dekorasyon

Renkli ve hareketli, aynı zamanda da hayal gücünüzü kullanabileceğiniz işlerde çalışmayı seviyorsanız, otel ve otel dekorasyon işlerinde çalışabilirsiniz. Otel ve hotel dekorasyonları, normal bir evin ya da iş yerinin dekorasyon işlerinden çok daha zordur, çünkü milyonlarca kişiye hitaben dekorasyonu yapmanız gerekiyor. Sadece kendiniz veya sevdiklerinizi düşünerek yapamazsınız. Düşünün ki bir otele yılda kaç milyon kişi girip çıkıyor. Milyonlarca kişiye hitaben bir otel dekore etmek kolay değil, fakat keyifli bir iştir. Bunu yapabilmek için öncelikle bir plan ve proje çizmeniz gerekmektedir.

 

Bir otel dekorasyonu için nasıl bir plan ve proje çizebilirsiniz. Öncelikle otelin bütün mimarisine bakmanız gerekiyor ve otelin neresinde ne var, bilmeniz gerekiyor. Otel ve hotel dekorasyon sistemlerinde, özellikle kullanacağınız renklere ve desenlere dikkat edilmeli, çünkü otele gelen misafirlerin renk ve desenlerden yorulmamaları gerekiyor. Renkler ne boğmalı, nede çok fazla canlı olup ta yorucu bir hale getirmeli. Genel olarak otellerde kullanılan renklere baktığınızda, mat ve parlak arası renkler kullanılmaktadır.

 

Otellerde kullanılan desenlerde, çok fazla parlak olmayan renklerin üzerine, biraz gösterişli olması için desenler kullanılmaktadır. Örneğin yaldızlar veya yıldızlar olabilir. Otel ve hotel dekorasyon için çok fazla hayal gücünüzü kullanmanız gerekiyor. Kendinizi otele gelen misafirlerin yerine koymanız gerekiyor. Gelen misafirler nasıl bir otelde kalmak ister ve ne tür renklerin içinde olmak isterler. Nasıl koltuklarda otururlarsa daha rahat ederler. Lobideki salon nasıl olmalı? Bir otel dekorasyonu için düşünebileceğiniz yüzlerce, hatta binlerce konu bulunmaktadır.

 

Bir mimar veya dekoratör şöyle de düşünebilir. Eğer benim bir otelim olsaydı, misafirlerin gelmesi ve rahat kalması için nasıl bir otelim olsun isterdim? Otelimde hangi renkleri barındırırdım, kanepelerim nasıl olurdu. Otel ve hotel dekorasyon yapılacaksa, en mantıklı yaklaşım tarzı budur. Sonuçta sizde farklı otellerde kalabiliyorsunuz. Bir otelin sizin için nasıl olması gerekir? Sizin içinizi hangi renkler açar veya otel nasıl olursa rahat edersiniz? Otelin sonuçta lobisi var, odaları var, restoranı var, salonu var, hatta belki bir spor salonu, fakat bu odaların nasıl dekore edilmesi gerekir?