Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Villa Dizayn ve Tadilat

Bir villanız var ve villanızı tekrardan dizayn edip tadilattan geçireceksiniz. Öncelikle villanızda yapmak istediğiniz veya yaptırmak istediğiniz değişikliklerin planını çizmeniz gerekir. Neler yaptırmak istiyorsunuz? Sonuçta bir villa, dolayısıyla belki havuzu genişletmek istiyorsunuz veya yeni bir havuz yaptırmak istiyorsunuz. Çocuklarınız varsa park yaptırmak isteyebilirsiniz. Balkonunuzu genişletmek, hatta bir terasa çevirmek isteyebilirsiniz. Villa dizayn ve tadilat, normal bir dekorasyon ve tasarım kadar kolay değildir ve daha uzun bir süre almaktadır. Hatta birkaç aylık iş vardır.

 

Dolayısıyla eğer yaza kadar hazır olmasını istiyorsanız, bahar aylarından itibaren veya daha erken tadilata başlamanız gerekir. Villa dizayn ve tadilatı hem villanızı içi, hem de dışı için olabilmektedir. Bunu yaparken hem mimarlar, hem de iç mimarlar, aynı zamanda ise peyzaj mimarları ile beraber çalışabilirsiniz. Villa dizayn ve tadilat işleri aslında keyiflidir. Sadece inşaat kısmı çok eğlenceli olmayabilir. Peki, villanıza neler yaptırabilirsiniz; bir havuz, bir park, küçük bir sera, balkon veya varsa balkonu genişletebilirsiniz. Bir teras yaptırabilirsiniz.

 

Bir şömine olabilir veya mutfağınızı genişletebilirsiniz, hatta aynı zamanda salonunuzu genişletebilirsiniz. Belki yeni bir oda yaptırmak isteyebilirsiniz. Çocuk odası yaptırmak isteyebilirsiniz. Villa dizayn ve tadilat için birçok şey yaptırabilirsiniz. Yeter ki siz ne yaptırmak istediğinizi bilin yeterli. Gerisi çünkü mimarlara ve inşaat ustalarına kalıyor. İçiniz rahat etmediği sürece sürekli kontrol edebilirsiniz. Her şeyin istediğiniz gibi olup olmadığına bakabilirsiniz. Eninde sonunda villanız istediğiniz gibi olduğunda, mutlaka çok seveceksiniz, çünkü orası sizin ve sizin hayalinizdeki villanız.

 

Bir villanın dizayn edilmesi ve tadilatı birkaç ay sürebilmektedir. Hatta rahat ve güzel olması için belki yarım yıl sürebilir. Villa dizayn ve tadilat birkaç haftalık bir iş değildir. Sonuçta burada yapılan işler ömürlük iş olacak. Bu sebeple eğer villanızı tekrardan dizayn etmek ve tadilattan geçirmek istiyorsanız, birkaç ay, hatta en az 6 ay öncesinden planınızı yapıp projenizi çizip ona göre mimarlarla görüşüp en son inşaat ustalarıyla görüşülmesi gerekmektedir. Villa dizayn ve tadilat projesi gerçekten çok büyük bir projedir. Bu yüzden bu tür durumlarda özellikle villanız için vakit ayırmanız gerekiyor.